Stowarzyszenie Umarłych Poetów

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-05-17 19:17:25

Ray

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 5

Japońska animacja, czyli Anime ~

Witam,


Anime to jeden z wielkich plusów Japonii, ktore osobiscie ubóstwiam. Obecnie ogladam Gundam SEED, a nastepnie przerzuce sie na kontynuacje serii Gundam SEED Destiny,

Anime to dzieje sie w czasach "Cosmic Era 70-72" w czasach wojny Earth Alliance i ZAFT (Zodiac Alliance of Freedom Treaty), z czym w Earth Alliance sa ludzie, tak zwani Naturals, a ZAFT to Coordinators, czyli ludzie, ktorym modyfikuje sie geny w celu usprawnienia niektorych czynnikow, takich jak rownowaga, refleks, zwinnosc, szybkosc itd.. Rozrozniamy dwa typy Coordinators :

~1st generation Coordinators, maja geny modyfikowane juz w lonie matki, a rodzicami sa Naturals, glowny bohater Kira jest przedstawicielem tej odmiany,
~2nd generation Coordinators, Ci z kolei tworzeni sa w probówkach laboratoryjnych -_-

Reszte obejrzyjcie sobie sami, koniec mojego spoilerowania

Bardzo polecam~

Ostatnio edytowany przez Ray (2007-05-17 19:18:20)

Offline

 

#2 2007-05-17 22:56:19

Merrox

Administrator

Skąd: Sumina
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 55

Re: Japońska animacja, czyli Anime ~

hmmm.... modyfikacja genów w celu udoskonaleniu niektórych czynników... jakbym czytał o wiedźmine.

Przyznam sie ze nie oglądałem anime, o której mówisz. W tytułu wnioskuje ze jest to mecha anime. Mam racje? Powiem szczerze, że nie przepadam za tym rodzajem. Bardziej podchodzi mi anime historyczne typu Kenshin lub anime typu ecchi jak Love Hine lub Golden boy. Lubię tez drama takie jak Video Girl (polecam szczególnie mange).

Offline

 

#3 2007-05-18 18:29:57

Ray

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 5

Re: Japońska animacja, czyli Anime ~

Nie znam sie na typach anime, ale jesli "mech" ma oznaczac czy wystepuja tam "roboty" to jest to racja, z tym, ze to nie roboty, a Kombinezony Bojowe (Mobile Suit) , czyli Gundamy =], i jest to jedno anime, ktore uwielbiam z tego typu, a poza tym, bardzo lubie Fullmetal Alchemist, Great Teacher Onizuka, Samurai Deeper Kyo i inne =]

Offline

 

#4 2007-05-19 08:58:40

Merrox

Administrator

Skąd: Sumina
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 55

Re: Japońska animacja, czyli Anime ~

Fullmetal Alchemistm - widziałem, czytałem i polecam.

Myślami często wracam do mojej pierwszej anime którą widziałem w zyciu. Wtedy jeszcze bajkami nazywałem je. A był to Denerał Daimos. Tez z gatunku mecha czyli roboty.

W skrócie.
Ziemię atakują Baamisjanie – potężni kosmici, przypominający anioły. Nowy Jork, Madryt, Moskwa i Londyn leżą w gruzach zdemolowane przez roboty Baamisjan. Ich planeta została zniszczona w wyniku zderzenia z inną. Ziemia ma stać się dla nich nowym domem, oczywiście po eksterminacji tubylców. Jednak jest dla ludzkości nadzieja, znajdująca się w Japonii. Grupa naukowców pod przewodnictwem profesora Izumiego skonstruowała potężnego, mierzącego czterdzieści pięć metrów i ważącego sto pięćdziesiąt ton, mecha bitewnego zwącego się Generał Daimos, posiadającego ogromną moc i siłę. Jego oblatywaczem zostaje Kazuya Ryūzaki: młody pilot, którego ojciec został zamordowany przez baamisjańskiego admirała Richitera. Na nieszczęście dla siebie, Kazuya zakochuje się w Erice, siostrze Richitera. Ta grzeszna miłość między człowiekiem a baamisjanką staje się motywem przewodnim filmu. Jednak Kazuya i Generał Daimos ciągle muszą zmierzyć się z robotami przeciwników, bowiem jest to wojna na śmierć i życie. Zarówno dla ludzi, jak i dla Baamisjan. (posłużyłem sie opisem z innej strony gdyż nie pamiętam dokładnie nazw. Kiedy oglądałem Daimosa miałem 6 może 7lat)

Offline

 

#5 2007-05-26 20:06:28

Iskra

Przyjaciel

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 18

Re: Japońska animacja, czyli Anime ~

Na gatunkach się nie znam, więc nie popiszę się tu jakąś uroczą, skośnooką nazwą. Poza tym nie mam ściśle określonych kryterii czy ulubionego gatunku. Ja lubię wszystko. Od Kenshina i Mononoke Hime, poprzez Golden Boy'a, Naruto, W krainie bogów czy Dragoon Ball, aż po Wojowniczki z krainy marzeń, Fullmetal Alchemist i  Ghost in the Shell. Pełna gama.

Nie wiem jak wam, ale moim zdaniem anime najlepiej ogląda się na dużym ekranie. Więcej do człowieka dociera ^^

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora