Stowarzyszenie Umarłych Poetów

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2007-05-17 16:17:47

Merrox

Administrator

Skąd: Sumina
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 55

Sztuka

Każdy człowiek podziwia, szanuje, lubi, tworzy inny rodzaj sztuki. Dzięki temu mam taką różnorodność styli, form itp. Po jest piękne gdyż za każdym razem można dostrzec coś nowego, cos innego. Niektórzy myślą ze wszystko zostało już zrobione. Nie warto malować drzewa gdyż wielu innych wielkich malarzy już wcześniej to uczyniło. Jednakże każde drzewo ma swój niepowtarzalny kształt, i każdy z nich można namalować na miliony sposobów i każdy będzie zawierać coś wyjątkowego.

Dla mnie sztuką jest wszystko. Podziwiam każdy rodzaj sztuki i szanuje ich twórców. Co prawda nigdy nie sprawdziłem się jako aktor czy malarz za to pokosztowałem poezji, prozy, taniec, kultury zagranicznej Japońskiej (dokładnie bonsai)

Offline

 

#2 2007-06-14 21:16:39

rain

Przyjaciel

Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 19
WWW

Re: Sztuka

Jestem niedoinformowana, ale co to jest bonsai? Z ciekawości pytam.
A osobiście to preferuję prozę, grafikę i malarstwo. Nie potrafię sobie wyobrazić siebie, jako poetkę, czy aktorkę. Właściwie to fascynują mnie ludzie, którzy potrafią przelać uczucia w na tyle skomplikowany sposób, aby czytelnik zrozumiał przesłanie dopiero po dogłebnej analizie wiersza... Jak dla mnie to zbyt skomplikowane.
Bezwarunkowo podziwiam Barańczaka. O, on jest moim zdaniem geniuszem

Offline

 

#3 2007-06-14 22:27:48

perfect

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 24

Re: Sztuka

Bonsai to sztuka uparwiania miniaturek drzew, żeby wyglądały jak duże tylko zmniejszone.

Ja cenię Muzykę, Poezję i Proza. Zajmuje też się od czasu do czasu grafiką. Pozostałe nie mnie oceniać.

Offline

 

#4 2007-06-17 13:14:26

rain

Przyjaciel

Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 19
WWW

Re: Sztuka

Jeśli chodzi o grafikę to tylko dorywczo- raczej to taka moja bardziej zabawa. Może pochwalisz się jakimiś swoimi pracami, Perfect? ;>

Offline

 

#5 2007-06-17 14:49:13

perfect

Administrator

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 24

Re: Sztuka

Ta grafika to komputerowa i raczej "użytkowa" niż z głębszym przkazem. Najczęściej banery itp.

Offline

 

#6 2007-06-17 15:00:04

rain

Przyjaciel

Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 19
WWW

Re: Sztuka

Ach czyli taka sama komercja jak moje prace widać świat się bardziej cofa niż idzie na przód.

Ostatnio edytowany przez rain (2007-06-17 21:34:34)

Offline

 

#7 2007-08-19 21:18:35

Merrox

Administrator

Skąd: Sumina
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 55

Re: Sztuka

Czy uważacie origami za sztukę, czy tylko zabawę z kawałkiem papieru? Dla mnie jest to coś niezwykłego Zrobić całe zoo z zwykłej białej kartki. Coś fantastycznego.

Jest wiele dziedzin sztuki które są niedoceniane.   
podam przykład niestety nie umiem znaleźć tych filmików to je opisze.

jeden filmik pokazywał jednego z najlepszych gitarzystów na świecie, siedział na scenie z klasykiem i dawał ile wlezie jakaś bardzo szybką piosenkę. Zgromadzeni słuchacze bili brawa jak ostatni drżenie struny ucichło. Jest znany i kochane przez tłumu. To sie nazywa sztuką.

Drugi filmik przedstawiał bardzo zaniedbanego człowieka z długa broda i tłustymi włosami, był brudny i chudy ale nie to było uderzające, ten biedny człowiek grał na gitarze nogami w niewyjaśniony sposób stracił obydwie ręce. Brał w sposób niezwykły. Gitara (tez klasyczna) leżała na ziemi, grot podparty skrzynka. Biedak przytrzymywał struny jedną nogą a drugą szarpał. Do tego śpiewał i jakby miał dodatkowe nogi pewnie zacząłby tańczyć. Tego artyste nik nie wielbi, nikt nie klaszcze, jedyne na co może liczyć to na marny grosz.

Odpowiedzcie na pytanie: Który z nich jest większym gitarzysta? Który z nich zasłuży na większe owacje? Który z nich nie podda sie bez walki?

Offline

 

#8 2008-04-19 16:11:37

Coś pięknego!

Gość

Re: Sztuka

Moje wiersze, tylko 3 ale są super!

1.Ciągle wracam do tych wspomnień
Sama tego nie rozumiem
Przecież ty nie wrócisz do mnie
Nie pokochasz więcej mnie
Bo już nie wrócą tamte chwile
I te dobre i te złe
Bo nadeszły inne dni i zmieniły serce ci!

2.Czy było ci ze mną tak źle?
Powrotów twych czekam daremnie
Samotność cierpieniami mi śle
Czy słyszysz?Jak dzisiaj płaczę
Samotność zakrada się już
Czy jeszcze Cię kiedyś zobaczę
Czy dotknę ustami twoich ust
Wiem jadnak że do mnie wrócisz
Do śmierci w mym sercu cie mam
I myślę że mnie nie porzucisz
Bo rozkosz i szczęśćie ci dam
Nie szukaj muj miły innej
Naj bardziej ja kocham cię
Więc nie rań proszę mnie!

3.Kiedy rozkwita kwiat
Który jest piękny jak słońce
Niech otuli twą twarz
Twoje dłonie gorące
Niech otuli cię całego
Swym pięknym zapachem
Jak tuliłam cię ja
I chcę tulić zawsze
Więc pamiętaj mój miły
Że ja kocham ogromnie
Że bez ciebie mój swiat
Jest jak piekło i kat!

 

#9 2008-05-07 17:36:35

Iskra

Przyjaciel

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 18

Re: Sztuka

Wiersze nawet ładne ale należałoby poprawić ortografię

Prosiłabym o nie offtopicowanie (jak to ładnie brzmi xD)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wywrotka Piła www.domki-letniskowe.biz.pl części przenoszenie numeru