Stowarzyszenie Umarłych Poetów


#1 2007-05-16 14:07:55

Merrox

Administrator

Skąd: Sumina
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 55

300

Wszyscy ostatnio zachwycają się nowym filmem ukazującym odwagę i poświecenie spartan. 300 spartan walczy z potężną armia perską. Fakty historyczne tez zostały nieco naciągnięte. Historycy umieją udowodnić, że Spartan wcale nie było 300 tylko ok 7000, a Persów nie było milion tylko ok 100 tysięcy. No ale nie to jest istotne.

Widziałem ten film i nie wnikając zbytnio w fabułę powiem ze jest dość kiepsko technicznie wykonany. Całość wygląda jak animacja komputerowa. Nienaturalne proporcje ciała (miedzy innymi chodzi mi o mutanty), dziwne miny sprawiają ze film nie wygląda naturalnie. Poza tym całość został zdominowana przez jedne lub 2 kolory. Niebo przez cały czas ma ta samą tonacje.

Elementy walki dość ciekawe, pomijając fakt że ciał znikały. Zauważyłem w jednej scenie ze ciał zabitego żołnierza znikło  spod nóg wojownika.  Poza tym jeszcze sprawa krwi. Krew lała się hektolitrami, a mimo to spartanie z każdej potyczki wychodzili czyści. Na ich ciałach nie widać był ani jednej kropli krwi. Może twórcy uznali ze było by to zbyt brutalne. Możliwe. Ale film i tak jest przeznaczony dla dorosłych odbiorców, wiec nie rozumiem czemu pokazywane są ciężkie krople krwi tryskające z każdej rany, a nie ma jej na ciałach wojowników. W prawdziwych bitwach krew była wszędzie. na zabitych i żyjących.

Film w skali od 1 do 10 ocenie na 3.

Offline

 

#2 2007-05-17 19:03:26

Iskra

Przyjaciel

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 18

Re: 300

Film przypominał mi zepsutą wersję Władcy Pierścieni, w której powtarza się w kółko bitwa o Mordor z zgrają mutantów oraz zapomniano ubrać bohaterów. Leonidas wygląda kropka w kropkę jak postać z pierwszego tomu mangi Nobuhiro Watsuki "Kenshin". Chcąc stworzyć film idealny poprzez modyfikację komputerową stworzyli sobie kiczowatą bajeczkę.
Nic dodać, nic ująć. Totalny odjazd, ale w stronę wyjścia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wywrotka Piła www.domki-letniskowe.biz.pl części przenoszenie numeru